+420 558 621 819 košík: 0,00 Kč

GARNÝŽE – OZDOBA VAŠEHO INTERIÉRU

V této sekci e-shopu si můžete vybrat kvalitní garnýže od zákaznicky prověřené české firmy Petroš interier. Díky stovkám spokojených zákazníků fungujeme na trhu již 27 let. Dalším spokojeným zákazníkem můžete být právě Vy!

OČEKÁVEJTE ZDE

KVALITNÍ GARNÝŽE, GARNÝŽE NADLOUHO:

Garnýže se řadí mezi věci, které si pořizujete na dlouhou dobu. Budete je mít neustále na očích a budete je často používat. Proto žádejte především kvalitu! Abyste mohli mít jistotu, že Vaše nové garnýže budou perfektní, všechny garnýže, které jsou zde v nabídce zařazeny, předem důkladně testujeme. Proto se Vám můžeme zaručit za jejich kvalitu a spolehlivost. V tomto e-shopu jsou zařazeny stejné garnýže, jaké používáme také na zakázkách i pro velmi náročné zákazníky. Na garnýže, které koupíte ve firmě Petroš interier, se můžete spolehnout.

VELKÝ VÝBĚR GARNÝŽÍ:

Do svého interiéru si u nás můžete vybrat garnýže z obrovské nabídky druhů, materiálů i tvarů. Vybrat si u nás můžete garnýže technické i tyčové, hranaté i kulaté, garnýže pro lehčí dekorace i pro těžké závěsy, také garnýže v různých barvách a provedeních.

KRÁSNÉ GARNÝŽE:

Garnýže by podle nás měla být buď zcela nenápadná, téměř neviditelná, aby nechala vyniknout eleganci záclon a závěsů, nebo by měla být naopak ozdobou a desénovým prvkem celého interiéru. Každá z těchto možností je správná a každá se hodí do jiných interiérů a k jiným dekoracím. Oba typy těchto garnýží – garnýže technické (neviditelné) i garnýže designové – si u nás můžete vybrat z bohaté nabídky, s mnoha různými detaily a s celou řadou různých „vychytávek“.

GARNÝŽE S KVALITNÍMI JEZDCI:

Ať už si zvolíte „neviditelné“ garnýže, nebo desénové garnýže, v každém případě tyto garnýže musejí být plně funkční. To především znamená, že se na nich dekorace musejí posouvat hladce a snadno. Do každé kolejnice se zdaleka nehodí každý typ jezdců. Laciné garnýže z různých tržnic a nespecializovaných obchodů velmi často právě tento zásadní bod nesplňují. U nás pro každou kolejnici jezdce vybíráme velmi pečlivě tak, aby jezdce v kolejnici jezdily maximálně hladce, a také aby bez problémů vydržely předpokládanou­ zátěž.

WAVE SYSTÉM:

Samostatnou kapitolou je takzvaný Wave systém, tedy moderní a praktický systém, který umožňuje na záclonách a závěsech vytvořit dokonale pravidelné hladké zvlnění, kdy látka nevytváří tradiční sklady, nýbrž hladké pozvolné vlny, které jsou stejnoměrné po celé své výšce. Zvlnění si i při běžné manipulaci stále udržuje svůj tvar. Tento typ zvlnění se vytváří pomocí speciálních vzájemně spojených jezdců v kombinaci se speciální řasicí páskou. Pro Wave systém se hodí jen některé garnýže, proto, pokud máte o tento typ řasení zájem, je třeba si vždy předem ověřit, jestli je konkrétní garnýž pro Wave systém vhodná. V tomto e-shopu tuto informaci najdete uvedenou vždy přehledně shora u každého typu garnýže. Více informací a o Wave systému a fotografie najdete ve speciálním článku dole na této stránce v sekci Garnýže.

REFERENCE OD ZÁKAZNÍKŮ:

Ostatní zákazníci zde pro Vás zanechali mnoho desítek ověřitelných referencí. Zákazníci se k nám rádi vracejí a doporučují nás svým přátelům. Podívejte se na reference a připojte se k mnoha spokojeným zákazníkům i Vy!

FOTOGALERIE ZHOTOVENÝCH VÝROBKŮ:

Prohlédnout si můžete bohatou fotogalerii našich realizovaných zakázek. Podobné garnýže a dekorace, jako jsou na fotografiích, zde můžete získat také Vy. Fotogalerii a reference od ostatních zákazníků najdete na horní liště této webové stránky.

VY JSTE PRO NÁS DŮLEŽITÍ. Jsme přívětivá firma. Vážíme si Vás a těšíme se na Vás!

A CO NAVÍC:

  • Využít zde můžete aktuální akce a slevy.

Vyberte si typ garnýže:

Garnýže Square line

HRANATÉ GARNÝŽE SQUARE LINE

Hranaté, s pojezdovou drážkou
Materiál: Hliník
Barvy tyčí: Broušená nerez mat, bílá
Wave systém: Ano – doporučeno
Mezírka – strop: Ano
Koncovky: Záslepka, obdélník (kostka)
Nosníky: Standard, LUX (12 cm, 19 cm)
Rozměr cca: výška 3,5 cm x 1,4 cm
Maximální délka kolejnice: 6 m

Hranaté garnýže Square line jsou vyrobeny z hliníku a jezdce se v nich pohybují v pojezdové drážce. K dostání jsou v barvě matné broušené nerezi, nebo v bílé barvě. K těmto kolejnicím lze vybrat doplňky (nosné konzoly k uchycení na zeď – nosníky a koncovky), a to v barvě matné nerezi, lesklé nerezi, v bílé barvě a případně i v černé barvě (jen nosníky Standard a koncovky). Kolejnice, nosníky a koncovky lze v těchto barvách také libovolně vzájemně kombinovat. Barvy kovů na všech součástech jsou sladěny tak, že jsou si velmi podobné a sluší k sobě. Ceny jsou pro všechny barvy stejné.

Velikost garnýže Square line je cca 3,5 cm (výška) x 1,3 cm (hloubka). Délku Vám připravíme přesně podle Vašich požadavků. K dispozici jsou tyče až do délky 6 metrů.

Tyto garnýže si můžete zvolit jak v jednotyčové, tak i ve dvoutyčové variantě. Garnýže Square line se dají připevnit buď ke stropu, anebo pomocí nosných konzol na stěnu. V případě, že potřebujete dvojtyčovou variantu s montáží do stropu, pak se montují dvě garnýže vedle sebe (s příslušným rozestupem).

Pro připevnění na stěnu slouží speciální nosné konzoly (nosníky), které si zde můžete vybrat ve variantách Standard, LUX 12 cm a LUX 19 cm. Podrobnější informace o nosných konzolách pro připevnění na stěnu (nosnících) najdete v dolní části této stránky v sekci Garnýže, nebo také po najetí myši na ikonu „i“ u nosníků.

K ukončení těchto garnýží můžete použít buď jednoduchou nenápadnou záslepku (víčko), která je široká cca 3 milimetry, anebo výraznější obdélníkovou koncovku (kostku), která je široká zhruba 4 cm.

Garnýže Square line jsou velmi elegantní a svým moderním stylem se mimořádně dobře hodí k zavěšení Wave systému. Také jezdce Wave systému se v garnýžích Square line pohybují velmi hladce.

Pokračovat

Garnýže Quadro

HRANATÉ GARNÝŽE QUADRO

Hranaté, s pojezdovou drážkou
Materiál: Hliník
Barva tyče: Nerez mat
Wave systém: Ano
Mezírka – strop: Ano
Rozměr cca: 2×2 cm
Koncovky: Záslepka, Cube, U
Nosníky: Klasik (9 a 15 cm), LUX (12 a 19 cm)
Maximální délka kolejnice: 6 m

Hranaté garnýže Quadro jsou vyrobeny z hliníku a jezdce se v nich pohybují v pojezdové drážce. K dostání jsou v barvě matné nerezi.

Jezdce si můžete zvolit buď ve variantě pro Wave systém, nebo variantu Super – ty jsou u těchto garnýží kluzné teflonové, to znamená, že mají speciální teflonovou povrchovou úpravu, díky které se v kolejnici velmi snadno a tiše pohybují.

K těmto kolejnicím lze vybrat doplňky – kovový úchyt do stropu, odsazený úchyt do stropu (odsazení je cca 2,5 cm), nosníky k uchycení do zdi Klasik (pouze v barvě nerez mat) nebo nosníky LUX (nosníky LUX jsou stejné jako např. pro garnýže Square line, a to v barvách nerez mat, nerez lesk a bílé) a tři typy koncovek ve tvaru víčka, hranolu, nebo položeného U (všechny jsou v barvě nerez mat).

Velikost garnýže Quadro je cca 2×2 cm. Délku Vám připravíme přesně podle Vašich požadavků. K dispozici jsou tyče až do délky 6 metrů.

Tyto garnýže si můžete zvolit v jednotyčové variantě i ve dvoutyčové variantě. Pokud použijete nosníky do zdi typu Klasik, pak se u jednotyčové varianty hodí jak pro běžné řasení, tak i pro Wave systém. Ve dvoutyčové variantě se však nosníky Klasik nehodí pro Wave systém (tyče jsou v tomto případě příliš blízko u sebe a Wave systém by se na ně nevešel). V případě, že chcete garnýže Quadro ve dvoutyčové variantě s Wave systémem, zvolte si sestavu s nosníky LUX 19 cm.

Garnýže Quadro se dají připevnit buď ke stropu, anebo pomocí nosných konzol na stěnu. V případě, že potřebujete dvojtyčovou variantu s montáží do stropu, pak se montují dvě jednotyčové garnýže s příslušným rozestupem za sebou.

Garnýže Quadro jsou velmi elegantní a svým moderním stylem se mimořádně dobře hodí k zavěšení Wave systému. Také jezdce Wave systému se v garnýžích Square line pohybují velmi hladce.

Pokračovat

Garnýže Terst 7300 bílé

TECHNICKÉ GARNÝŽE TERST 7300 – ZÁKLADNÍ TYP – BÍLÉ

Technické, základní typ
Materiál: Hliník
Barva: černá, bílá
Barva jezdců: Bílá, černá, (šedá)
Barva stropních úchytů: Bílá, černá
Wave systém: Ano
Mezírka – strop: Ano
Rozměr cca: výška 1,3 cm x 1,4 cm
Maximální délka kolejnice: 6 m

Technické garnýže Terst patří mezi garnýže, které nemají vynikat, ale naopak mají být schované – „neviditelné“. Svou nenápadností nechávají vyniknout kráse dekorační látky. Záclony nebo závěsy, které jsou na nich zavěšené a nabrané na speciální řasící pásce, garnýž zakrývají a působí, že vycházejí přímo ze stropu.

Technické garnýže Terst 7300 se hodí i k zavěšení oblíbeného Wave systému.

Technické garnýže Terst 7300 jsou vyrobeny z hliníku s povrchovou úpravu bílý, šedý nebo černý elox a jsou doplněny plastovými komponenty, které se v kolejničkách lehce pohybují. Jezdce Normal (kluzné) si můžete vybrat v bílé nebo černé barvě, jezdce Super (kolečkové) jsou k dostání v bílé barvě a jezdce pro Wave systém mohou být bílé, nebo šedé. Stropní úchyty jsou k dostání v bílé nebo černé barvě, na bílých stropech ale vypadají lépe bílé úchyty, a to i k tmavým garnýžím.

Tyto technické garnýže se často používají v panelových bytech, protože snadno zakryjí nepěkné stoupačky od ústředního topení.

Pokračovat

Garnýže Terst 7300 černé

TECHNICKÉ GARNÝŽE TERST 7300 – ZÁKLADNÍ TYP – ČERNÉ

Technické, základní typ
Materiál: Hliník
Barva: Černá, bílá
Barva jezdců: Bílá, černá, (šedá)
Barva stropních úchytů: Bílá, černá
Wave systém: Ano
Mezírka – strop: Ano
Rozměr cca: výška 1,3 cm x 1,4 cm
Maximální délka kolejnice: 6 m

Technické garnýže Terst patří mezi garnýže, které nemají vynikat, ale naopak mají být schované – „neviditelné“. Svou nenápadností nechávají vyniknout kráse dekorační látky. Záclony nebo závěsy, které jsou na nich zavěšené a nabrané na speciální řasící pásce, garnýž zakrývají a působí, že vycházejí přímo ze stropu.

Technické garnýže Terst 7300 se hodí i k zavěšení oblíbeného Wave systému.

Technické garnýže Terst 7300 jsou vyrobeny z hliníku s povrchovou úpravu bílý, šedý nebo černý elox a jsou doplněny plastovými komponenty, které se v kolejničkách lehce pohybují. Jezdce Normal (kluzné) si můžete vybrat v bílé nebo černé barvě, jezdce Super (kolečkové) jsou k dostání v bílé barvě a jezdce pro Wave systém mohou být bílé, nebo šedé. Stropní úchyty jsou k dostání v bílé nebo černé barvě, na bílých stropech ale vypadají lépe bílé úchyty, a to i k tmavým garnýžím.

Tyto technické garnýže se často používají v panelových bytech, protože snadno zakryjí nepěkné stoupačky od ústředního topení.

Pokračovat

Garnýže Terst 7000 - nízké

TECHNICKÉ GARNÝŽE TERST 7000 – NEJNIŽŠÍ KOLEJNICE V NABÍDCE

Technické, extra nízká kolejnice
Materiál: Hliník
Barva: bílá
Wave systém: Ano
Mezírka – strop: Ano
Rozměry cca: výška 1 cm x 1,5 cm
Maximální délka: 6 m

Technické garnýže Terst patří mezi garnýže, které nemají vynikat, ale naopak mají být schované – „neviditelné“. Svou nenápadností nechávají vyniknout kráse dekorační látky. Záclony nebo závěsy, které jsou na nich zavěšené a nabrané na speciální řasící pásce, garnýž zakrývají a působí, že vycházejí přímo ze stropu.

Technické garnýže Terst 7000 jsou nejnižší kolejnice v nabídce. Na výšku měří jen cca 1 cm a hloubka je 1,5 cm, takže jsou skutečně velmi nenápadné. Při své subtilnosti si ale zachovávají značnou pevnost. Jejich drobnou nevýhodou je, že mají v horní části (těsně pod stropem) viditelnou drážku pro uchycení tenkého kovového úchytu ke stropu. Tyto garnýže se hodí i k zavěšení oblíbeného Wave systému.

Technické garnýže Terst 7000 jsou vyrobeny z hliníku a jsou doplněny plastovými komponenty, které se v kolejničkách lehce pohybují. Jezdce Super u těchto drobných kolejnic nejsou kolečkové, nýbrž teflonové (kolečkové jezdce by se do této drobné kolejnice nevešly). Tento materiál jezdí v kolejnicích velmi hladce a tiše. Garnýže Terst 7000 jsou k dostání v bílé barvě.

Technické garnýže se často používají v panelových bytech, protože snadno zakryjí nepěkné stoupačky od ústředního topení.

Pokračovat

Garnýže Terst 7550 těžší záv.

TECHNICKÉ GARNÝŽE TERST 7550 – PRO TĚŽŠÍ ZÁVĚSY

Technické, pro těžší závěsy
Materiál: Hliník
Barva: Bílá
Wave systém: Ano
Mezírka – strop: Ne
Ovládání: Provázkové – volitelné

Technické garnýže Terst 7550 jsou vhodné pro těžší záclony a závěsy. Garnýže Terst 7550 si můžete zvolit buď s provázkovým ovládáním, nebo bez ovládání (to znamená, že se záclony a závěsy posunují ručně). Výška profilu je 28 milimetrů.

Technické garnýže Terst 7550 se hodí i k zavěšení oblíbeného Wave systému.

Technické garnýže Terst 7550 jsou vyrobeny z hliníku s povrchovou úpravu bílý elox a jsou doplněny plastovými komponenty, které se v kolejničkách lehce pohybují.

Pokračovat

Garnýže Terst 7450 bronz

TECHNICKÉ GARNÝŽE TERST 7450 – ŠIKMÉ, BARVA BRONZ

Technické, šikmé, barva bronz
Materiál: Hliník
Barvy: Bronzová, bílá, nerez mat, nerez lesk
Wave systém: Ano
Mezírka – strop: Ne
Rozměr cca: výška 1,6 cm x 1,8 cm
Maximální délka kolejnice: 6 m

Připravili jsme pro Vás žhavou novinku v podobě technických hliníkových garnýží Terst 7450 v trendové barvě bronzu a s elegantně zkosenou čelní stranou.

Bronzová barevnost bude krásně korespondovat s dřevem a dalšími přírodními materiály použitými v interiéru. Tyto garnýže jsou však natolik subtilní, že v žádném případě nebudou dominantně narušovat celek. Výška profilu je jen cca 1,6 centimetru, ovšem i přes svůj jemný vzhled si zachovávají značnou pevnost.

Stropní úchyty technických garnýží Terst 7450 si můžete zvolit buď v bílé, nebo v šedé barvě, přičemž jsou tyto úchyty vyřešeny tak, že z čelní strany nejsou vidět. Mezi garnýží a stropem nevzniká žádná nežádoucí mezírka, vrchní strana garnýže se dotýká stropu.

Technické garnýže Terst 7450 jsou vyrobeny z hliníku a jsou doplněny plastovými komponenty, které se v kolejničkách lehce pohybují.

Doporučovaná nosnost této garnýže je pro délku 1,5 m cca 1,5 kg, pro 2 m cca 1,8 kg, pro 3 m cca 2,4 kg, pro 4 m cca 3 kg, pro 5 m cca 3,6 kg, pro 6 m cca 4,2 kg.

Technické garnýže Terst 7450 se hodí i k zavěšení oblíbeného Wave systému.

Pokračovat

Garnýže Terst 7450 nerez

TECHNICKÉ GARNÝŽE TERST 7450 – ŠIKMÉ, BARVA NEREZ MAT A NEREZ LESK

Technické, šikmé, barva broušená nerez mat a nerez lesk
Materiál: Hliník
Barvy: Bronzová, bílá, nerez mat, nerez lesk
Wave systém: Ano
Mezírka – strop: Ne
Rozměr cca: výška 1,6 cm x 1,8 cm
Maximální délka kolejnice: 6 m

Připravili jsme pro Vás žhavou novinku v podobě technických hliníkových garnýží Terst 7450 v trendové barvě matné a lesklé nerezi a s elegantně zkosenou čelní stranou.

Garnýže v barvě nerezi budou slušet především do moderních interiérů Tyto garnýže jsou však natolik subtilní, že v žádném případě nebudou dominantně narušovat celek. Výška profilu je jen cca 1,6 centimetru, ovšem i přes svůj jemný vzhled si zachovávají značnou pevnost.

Stropní úchyty technických garnýží Terst 7450 si můžete zvolit buď v bílé, nebo v šedé barvě, přičemž jsou tyto úchyty vyřešeny tak, že z čelní strany nejsou vidět. Mezi garnýží a stropem nevzniká žádná nežádoucí mezírka, vrchní strana garnýže se dotýká stropu.

Technické garnýže Terst 7450 jsou vyrobeny z hliníku a jsou doplněny plastovými komponenty, které se v kolejničkách lehce pohybují.

Doporučovaná nosnost této garnýže je pro délku 1,5 m cca 1,5 kg, pro 2 m cca 1,8 kg, pro 3 m cca 2,4 kg, pro 4 m cca 3 kg, pro 5 m cca 3,6 kg, pro 6 m cca 4,2 kg.

Technické garnýže Terst 7450 se hodí i k zavěšení oblíbeného Wave systému.

Pokračovat

Garnýže Terst 7450 bílé

TECHNICKÉ GARNÝŽE TERST 7450 – ŠIKMÉ, BARVA BÍLÁ

Technické, šikmé, barva bílá
Materiál: Hliník
Barvy: Bronzová, bílá, nerez mat, nerez lesk
Wave systém: Ano
Mezírka – strop: Ne
Rozměr cca: výška 1,6 cm x 1,8 cm
Maximální délka kolejnice: 6 m

Připravili jsme pro Vás žhavou novinku v podobě technických hliníkových garnýží Terst 7450 s elegantně zkosenou čelní stranou. Tyto garnýže jsou k dostání v bílé barvě a v bronzové barvě. Výška profilu je jen cca 1,6 centimetru, ovšem i přes svou nenápadnost a jemný vzhled si zachovávají značnou pevnost.

Stropní úchyty technických garnýží Terst 7450 si můžete zvolit buď v bílé, nebo v šedé barvě, přičemž jsou tyto úchyty vyřešeny tak, že z čelní strany nejsou vidět. Mezi garnýží a stropem nevzniká žádná nežádoucí mezírka, vrchní strana garnýže se dotýká stropu.

Technické garnýže Terst 7450 jsou vyrobeny z hliníku a jsou doplněny plastovými komponenty, které se v kolejničkách lehce pohybují.

Doporučovaná nosnost této garnýže je pro délku 1,5 m cca 1,5 kg, pro 2 m cca 1,8 kg, pro 3 m cca 2,4 kg, pro 4 m cca 3 kg, pro 5 m cca 3,6 kg, pro 6 m cca 4,2 kg.

Technické garnýže Terst 7450 se hodí i k zavěšení oblíbeného Wave systému.

Pokračovat

Garnýže Terst 7620 oblé

TECHNICKÉ GARNÝŽE TERST 7620 – Z ČELNÍ STRANY OBLÉ

Technické, oblé
Materiál: Hliník
Barva: Bílá
Wave systém: Ano
Mezírka – strop: Ne
Rozměr cca: výška 1,1 cm x 2,4 cm
Maximální délka kolejnice: 6 m

Technické garnýže Terst 7620 se od ostatních typů technických garnýžÍ liší především tvarem profilu, který je u těchto garnýžÍ z čelní strany oblý.

Tyto garnýže tedy vypadají velmi elegantně, jsou nenápadné a jejich oblý tvar také krásně koresponduje s oblými vlnami Wave systému.

Technické garnýže Terst 7620 jsou vyrobeny z hliníku s povrchovou úpravou bílý elox. Výška těchto garnýžÍ je pouhý 1,5 centimetru, v kombinaci s oblým tvarem jsou tedy skutečně velmi nenápadné, přičemž si zachovávají značnou pevnost.

Při montáži na strop u tohoto typu garnýžÍ nevzniká mezi stropem a profilem mezírka.

Další výbornou vlastností těchto garnýžÍ je, že jsou už při povrchové úpravě kolejnice ošetřeny speciálním mazivem, díky kterému jezdce v kolejnici perfektně kloužou.

Technické garnýže Terst 7620 se hodí i k zavěšení oblíbeného Wave systému. Typ Terst 7620 Normal je vybaven kluznými jezdci.

Pokračovat

Garnýže Terst 7750 2str. bílé

TECHNICKÉ GARNÝŽE TERST 7750 – S NEVIDITELNÝMI ÚCHYTY, BARVA BÍLÁ

Technické, neviditelné úchyty
Pohledové z obou stran
Materiál: Hliník
Barvy: Bílá, nerez
Wave systém: Ano
Mezírka – strop: Ne
Rozměr: 1,65 cm x 1,65 cm
Maximální délka kolejnice: 6 m

Technické garnýže Terst 7750 jsou výjimečné tím, že mají téměř neviditelné úchyty, a to jak z čelní strany, tak i při pohledu zdola či ze zadní strany. Při pohledu z čelní strany navíc mezi stropem a profilem nevzniká žádná nevzhledná mezírka.

Proto se tyto garnýže mimořádně dobře hodí například pro předěly místností či jiné záclony a závěsy, které jsou pohledové z obou stran.

Technické garnýže Terst 7750 jsou vyrobeny z hliníku a vybrat si můžete ze dvou barev – buď bílé (s povrchovou úpravu bílý elox), nebo v barvě nerez.

Kolejnice mají rozměr cca 16×16 mm a jsou doplněny plastovými komponenty, které se v kolejničkách lehce pohybují. Typ Terst 7750 Normal je vybaven kluznými jezdci.

Doporučená nosnost této garnýže je pro délku 1,5 m cca 1,5 kg, pro 2 m cca 1,8 kg, pro 3 m cca 2,4 kg, pro 4 m cca 3 kg, pro 5 m cca 3,6 kg, pro 6 m 4,2 kg.

Technické garnýže Terst 7750 jsou vhodné i k zavěšení oblíbeného Wave systému.

Pokračovat

Garnýže Terst 7750 2s. nerez

TECHNICKÉ GARNÝŽE TERST 7750 – S NEVIDITELNÝMI ÚCHYTY, BARVA NEREZ

Technické, neviditelné úchyty
Pohledové z obou stran
Materiál: Hliník
Barvy: Bílá, broušená nerez
Wave systém: Ano
Mezírka – strop: Ne
Rozměr: 1,65 cm x 1,65 cm
Maximální délka kolejnice: 6 m

Technické garnýže Terst 7750 jsou výjimečné tím, že mají téměř neviditelné úchyty, a to jak z čelní strany, tak i při pohledu zdola či ze zadní strany. Při pohledu z čelní strany navíc mezi stropem a profilem nevzniká žádná nevzhledná mezírka.

Proto se tyto garnýže mimořádně dobře hodí například pro předěly místností či jiné záclony a závěsy, které jsou pohledové z obou stran.

Technické garnýže Terst 7750 jsou vyrobeny z hliníku a vybrat si můžete ze dvou barev – buď bílé (s povrchovou úpravu bílý elox), nebo v barvě nerez.

Kolejnice mají rozměr cca 16×16 mm a jsou doplněny plastovými komponenty, které se v kolejničkách lehce pohybují. Typ Terst 7750 Normal je vybaven kluznými jezdci.

Doporučená nosnost této garnýže je pro délku 1,5 m cca 1,5 kg, pro 2 m cca 1,8 kg, pro 3 m cca 2,4 kg, pro 4 m cca 3 kg, pro 5 m cca 3,6 kg, pro 6 m 4,2 kg.

Technické garnýže Terst 7750 jsou vhodné i k zavěšení oblíbeného Wave systému.

Pokračovat

Garnýže Duo - dvoukolejnice strop

TECHNICKÉ GARNÝŽE TERST DUO – NA STROP, DVOUKOLEJNICE

Technické, na strop
Počet kolejnic: Dvě
Materiál: Hliník
Barvy: Bílá, Broušená nerez
Wave systém: Ne příliš vhodné (technicky proveditelné)
Jezdci: S úpravou POM pro lepší kluznost
Rozměr cca: výška 1,4 cm x 8,2 cm
Maximální délka kolejnice: 600 cm

Technické dvoukolejnicové garnýže Terst Duo jsou určeny k montáži na strop a jsou vhodné spíše pro lehčí záclony a závěsy. Tyto garnýže jsou vyrobeny z hliníku a jsou k dostání v bílé barvě (lakované) a v barvě matné broušené nerezi (eloxované). Standardní jezdci jsou vyrobeni v materiálové úpravě POM, která zlepšuje jejich kluznost a prodlužuje životnost. Maximální délka jednoho kusu kolejnice je 6 metrů.

Stropní držáky si u těchto garnýží můžete zvolit ve dvou provedeních. Cena obou držáků je stejná:
1) Pro rovné stropy jsou vhodné otočné stropní držáky. U tohoto typu musí být kolejnice umístěna nejméně 4 cm od zdi, protože držák potřebuje prostor pro otočení při montáži. Mezi garnýží a stropem při použití těchto držáků nevzniká mezírka.
2) Pro nerovné stropy jsou potom určeny nacvakávací kovové držáky s odsazením. Při jejich použití mezi garnýží a stropem zůstává drobná mezírka, která se dá případně eliminovat spárovacím gumovým páskem.

Upozornění: Tyto garnýže nejsou příliš vhodné pro Wave systém, protože kolejnice jsou příliš blízko u sebe a vlny Wave systému by neměly dostatek prostoru. Jezdce pro Wave systém však v této garnýži jezdí, takže technicky vzato je možné je použít. Vlny Wave systému by však v tom případě musely být rozmístěny asymetricky, což není zcela optimální. Pro Wave systém proto doporučujeme raději použít dvě běžné jednokolejnicové garnýže ve vhodném rozestupu vedle sebe.

Nosnost u těchto garnýží je cca 125 g na jednoho jezdce, tato nosnost se ale s rostoucí délkou kolejnice snižuje. Udávané nosnostní hodnoty a limity jsou pouze orientační, protože hladký pohyb závěsů je závislý i na dalších okolnostech, jako je například nařasení.

Pokračovat

Garnýže Extra Empoli 2 bez ovl.

TECHNICKÉ GARNÝŽE EXTRA EMPOLI 2 – PRO EXTRA TĚŽKÉ ZÁVĚSY A OPONY, BEZ OVLÁDÁNÍ

Technické, pro EXTRA TĚŽKÉ závěsy a opony
Ovládání: BEZ OVLÁDÁNÍ
Materiál: Hliník
Barva: Bílá
Wave systém: Ne
Mezírka – strop: Ano
Jezdci: S velkými kolečky s kuličkovými ložisky
Rozměr: výška 1,98 cm x 1,95 cm
Maximální délka kolejnice: 580 cm

Technické garnýže Extra Empoli 2 jsou určeny pro extra těžké závěsy a opony. Tyto garnýže jsou vyrobeny z hliníku a jsou lakovány bílou barvou. Garnýže Extra Empoli 2 jsou BEZ OVLÁDÁNÍ (posuv závěsů a opon je ruční). Jezdci Standard jsou s velkými kolečky s kuličkovými ložisky. Nosnost je cca 250 g na jednoho jezdce, tato nosnost se ale s rostoucí délkou kolejnice snižuje.

Udávané nosnostní hodnoty a limity jsou pouze orientační a informativní, protože hladký pohyb závěsů je závislý i na dalších okolnostech, jako je například způsob nařasení. Proto je také vhodné, vzhledem k hmotnosti dekorační látky, od délky kolejnice 3 metry závěs rozdělit na dvě poloviny (tzv. oponové otvírání).

Pokračovat

Garnýže Extra Empoli 3 s ovl.

TECHNICKÉ GARNÝŽE EXTRA EMPOLI 3 – PRO EXTRA TĚŽKÉ ZÁVĚSY A OPONY, S OVLÁDÁNÍM

Technické, pro EXTRA TĚŽKÉ závěsy a opony
Ovládání: Provázkové
Materiál: Hliník
Barva: Bílá
Wave systém: Ne
Mezírka – strop: Ano
Jezdci: S velkými kolečky s kuličkovými ložisky
Rozměr: výška 2,65 cm x 1,95 cm
Maximální délka kolejnice: 580 cm

Technické garnýže Extra Empoli 2 jsou určeny pro extra těžké závěsy a opony. Tyto garnýže jsou vyrobeny z hliníku a jsou lakovány bílou barvou. Garnýže Extra Empoli 3 jsou S PROVÁZKOVÝM OVLÁDÁNÍM. Jezdci Standard jsou s velkými kolečky s kuličkovými ložisky. Nosnost je cca 250 g na jednoho jezdce, tato nosnost se ale s rostoucí délkou kolejnice snižuje.

Udávané nosnostní hodnoty a limity jsou pouze orientační a informativní, protože hladký pohyb závěsů je závislý i na dalších okolnostech, jako je například způsob nařasení. Proto je také vhodné, vzhledem k hmotnosti dekorační látky, od délky kolejnice 3 metry závěs rozdělit na dvě poloviny (tzv. oponové otvírání).

Pokračovat

Garnýže Terst S100 sádrokar.

TECHNICKÉ GARNÝŽE TERST S100 – DO SÁDROKARTONU, JEDNOKOLEJNICE

Technické, do sádrokartonu
Počet kolejnic: Jedna
Materiál: Hliník
Barva: Bílá
Wave systém: Ano, s podmínkou
Jezdci: S úpravou POM pro lepší kluznost
Rozměr cca: výška 1,3 cm x 2 cm
Maximální délka kolejnice: 600 cm

Technické garnýže Terst S100 – jednokolejnice jsou určeny pro zapuštění do sádrokartonového stropu a jsou vhodné pro lehké záclony a závěsy. Tyto garnýže jsou vyrobeny z hliníku a jsou lakované bílou barvou. Standardní jezdci jsou vyrobeni v materiálové úpravě POM, která zlepšuje jejich kluznost a prodlužuje životnost.

Upozornění: Pokud u těchto garnýží použijete Wave systém, je bezpodmínečně nutné velmi dobře zapustit montážní šrouby, a to z toho důvodu, aby se za ně nezadrhávaly a netrhaly provázky Wave systému!

Nosnost je cca 125 g na jednoho jezdce, tato nosnost se ale s rostoucí délkou kolejnice snižuje. Udávané nosnostní hodnoty a limity jsou pouze orientační a informativní, protože hladký pohyb závěsů je závislý i na dalších okolnostech, jako je například způsob nařasení. Proto je také vhodné, vzhledem k hmotnosti dekorační látky, od délky kolejnice 3 metry závěs rozdělit na dvě poloviny (tzv. oponové otvírání).

Pokračovat

Garnýže Terst S200 sádrokar.

TECHNICKÉ GARNÝŽE TERST S200 – DO SÁDROKARTONU, DVOJKOLEJNICE

Technické, do sádrokartonu
Počet kolejnic: Dvě
Materiál: Hliník
Barva: Bílá
Wave systém: Ne
Jezdci: S úpravou POM pro lepší kluznost
Rozměr cca: výška 1,3 cm x 8,9 cm
Maximální délka kolejnice: 600 cm

Technické garnýže Terst S200 – dvojkolejnice jsou určeny pro zapuštění do sádrokartonového stropu a jsou vhodné pro lehké záclony a závěsy. Tyto garnýže jsou vyrobeny z hliníku a jsou lakované bílou barvou. Standardní jezdci jsou vyrobeni v materiálové úpravě POM, která zlepšuje jejich kluznost a prodlužuje životnost.

Upozornění: Tyto garnýže NEJSOU vhodné pro Wave systém, protože kolejnice jsou příliš blízko u sebe a vlny Wave systému by neměly dostatek prostoru.

Nosnost je cca 125 g na jednoho jezdce, tato nosnost se ale s rostoucí délkou kolejnice snižuje. Udávané nosnostní hodnoty a limity jsou pouze orientační a informativní, protože hladký pohyb závěsů je závislý i na dalších okolnostech, jako je například způsob nařasení. Proto je také vhodné, vzhledem k hmotnosti dekorační látky, od délky kolejnice 3 metry závěs rozdělit na dvě poloviny (tzv. oponové otvírání).

Pokračovat

Krycí čelo rovné

Krycí čelo – pro všechny technické garnýže
Materiál: Hliník
Barvy: Bílá, broušená nerez
Mezírka – strop: Ne
Výška krycího čela: cca 7 cm
Maximální délka: 600 cm

Jako doplněk k technickým garnýžím nabízíme krycí čela, která se montují před garnýž, takže ji elegantně zakryjí a celé dekoraci dodají konečný rámec. Krycí čela jsou vyrobena z hliníku a můžete si je vybrat buď v bílé barvě, nebo v barvě broušené nerezi. Výška krycího čela je přibližně 7 centimetrů a čelo je pěkně zpracováno i pohledové spodní strany (pěkně to naznačuje schéma profilu). Ze zadní strany je krycí čelo uzpůsobeno i pro možnost vložení LED osvětlení. Krycí čelo se standardně připevňuje ke stropu, ale je možné je namontovat pomocí konzol i do stěny. Tento typ krycího čela nemá bočnice a je určeno pro použití ode zdi ke zdi (přes celou šířku stropu).

Krycí čela ke garnýžím nejsou nutností, ale mohou celou dekoraci povznést. Krásně zakryjí kolejnice, takže eleganci oken nenarušuje, ani když například roztáhnete záclony, anebo když používáte třeba jen kolejnice po bocích okna pouze pro dekorační závěsy. Za krycí čela se samozřejmě schovají i nepěkná vyústění stoupaček nebo jiné drobné nedokonalosti.

Krycí čela ke garnýžím si můžete vybrat až do délky 6 metrů.
Krycí čela v barvě broušené nerezi pro Vás máme připraveny SKLADEM.
Krycí čela v bílé barvě jsou na objednávku (termín dodání je cca 2 týdny).

Pokračovat

Krycí čelo s bočky

Krycí čelo s bočky – pro všechny technické garnýže
Materiál: Hliník
Barvy: Bílá, broušená nerez
Mezírka – strop: Ne
Výška krycího čela: cca 7 cm
Maximální délka: 600 cm
Maximální délka bočnic: 30 cm – strop, 20 cm – stěna

Jako doplněk k technickým garnýžím nabízíme krycí čela, která se montují před garnýž, takže ji elegantně zakryjí a celé dekoraci dodají konečný rámec. Krycí čela jsou vyrobena z hliníku a můžete si je vybrat buď v bílé barvě, nebo v barvě broušené nerezi. Výška krycího čela je přibližně 7 centimetrů a čelo je pěkně zpracováno i pohledové spodní strany (pěkně to naznačuje schéma profilu). Ze zadní strany je krycí čelo uzpůsobeno i pro možnost vložení LED osvětlení. Krycí čelo se standardně připevňuje ke stropu, ale je možné je namontovat pomocí konzol i do stěny.

Toto krycí čelo je vybaveno bočnicemi. Díky tomu jej lze použít buď z jedné, nebo z obou stran v prostoru. Délku bočnic Vám vyrobíme na zakázku přesně podle Vašeho přání, avšak:

  • maximální délka bočnic u krycího čela montovaného do stropu je 30 cm
  • maximální délka bočnic u krycího čela montovaného na konzoly do zdi je 20 cm

Krycí čela ke garnýžím nejsou nutností, ale mohou celou dekoraci povznést. Krásně zakryjí kolejnice, takže eleganci oken nenaruší, ani když například roztáhnete záclony, anebo když používáte třeba jen kolejnice po bocích okna pouze pro dekorační závěsy. Za krycí čela se samozřejmě schovají i nepěkná vyústění stoupaček nebo jiné drobné nedokonalosti.

Krycí čela ke garnýžím si můžete vybrat až do délky 6 metrů.
Krycí čela v barvě broušené nerezi pro Vás máme připraveny SKLADEM.
Krycí čela v bílé barvě jsou na objednávku (termín dodání je cca 2 týdny).

Cena se počítá od jednoho metru výše vždy po 50 centimetrech podle nejbližšího vyššího rozměru.

Pokračovat

Koncovka Square line Kostka

KONCOVKY KE GARNÝŽÍM SQUARE LINE – TYP KOSTKA

Ke garnýžím Square line
Typ koncovky: Kostka
Rozměr: Cca 4 cm (šířka) x 3,5 cm (výška) x 1,3 cm (hloubka)
Materiál: Kov
Barvy: Broušená nerez mat, nerez lesk, bílá, černá
Počet koncovek v balení: 2 ks

Koncovky ke garnýžím Square line se dají dokoupit i samostatně. Koncovky se dají na garnýži snadno vyměnit podle potřeby (například můžete mít pro různé závěsy různé koncovky). Výměna je snadná a rychlá a zvládne ji každý – koncovka se ke garnýžové tyči jen přišroubuje.

Koncovky ke garnýžím Square line – Typ Kostka jsou široké cca 4 cm. Jsou vyrobeny z kovu. Vybrat si je můžete v barvách: broušená nerez mat, nerez lesk, bílá a černá.

Pokračovat

Nosníky LUX 12 cm

NOSNÍKY LUX 12 cm

Ke garnýžím: Square line, Terst – jednotyč, dvojtyč
Délka: Cca 12/13 cm
Materiál: Kov
Barvy: Nerez mat, nerez lesk, bílá
Počet nosníků v balení: 1 ks
Řasení Wave systém: Pouze pro variantu Jednotyč

Nosníky LUX slouží pro uchycení garnýží do zdi. Vhodné jsou především ke garnýžím Square line, ale hodí se i k ostatním garnýžím (v podstatě jsou univerzální). Vypadají mnohem elegantněji, než ostatní typy nosníků.

Nosníky LUX 12 cm (tj. vzdálenost přední kolejnice od stěny; celková délka nosníku je cca 13 cm) se hodí u jednotyčové varianty garnýže jak pro běžné řasicí techniky, tak i pro Wave systém.

U garnýží ve dvojtyčové variantě jsou pak tyto nosníky vhodné pouze pro běžné řasicí techniky (tj. na jednoduché a některé motýlkové řasicí pásky). Pokud však máte garnýže ve dvojtyčové variantě a nosníky dlouhé 12 cm, pak na ně NELZE použít Wave systém, protože toto zvlnění potřebuje dostatek prostoru a na tento nosník by se vedle sebe dvě vlny Wave systému nevešly.

Nosníky LUX jsou elegantně tvarované, jejich čisté hladké linie se stylově krásně hodí k Wave systému. Kolejnice se na tyto nosníky připevňují z dolní strany. Nosníky LUX si můžete vybrat buď v barvě lesklé nerezi, matné nerezi, nebo v bílé barvě.

PRO WAVE SYSTÉM JSOU VHODNÉ POUZE KE GARNÝŽÍM VE VARIANTĚ JEDNOTYČ.

Pokračovat

Nosníky LUX 19 cm

NOSNÍKY LUX 19 cm

Ke garnýžím: Square line, Terst
Délka: Cca 19/20 cm
Materiál: Kov
Barvy: Nerez mat, nerez lesk, bílá
Počet nosníků v balení: 1 ks
Řasení Wave systém: Ano, i dvojtyč

Nosníky LUX slouží pro uchycení garnýží do zdi. Vhodné jsou především ke garnýžím Square line, ale hodí se i k ostatním garnýžím (v podstatě jsou univerzální). Vypadají mnohem elegantněji, než ostatní typy nosníků.

Nosníky LUX 19 cm (tj. vzdálenost přední kolejnice od stěny; celková délka nosníku je cca 20 cm) jsou ideální pro Wave systém ve dvojtyčové variantě garnýží. Hodí se však i pro všechny ostatní typy řasení, jako například pro řasení na běžné řasicí pásky, motýlkové řasicí pásky, Mikroflex apod.

Nosníky LUX jsou elegantně tvarované, jejich čisté hladké linie se stylově krásně hodí k Wave systému. Nosníky LUX si můžete vybrat buď v barvě lesklé nerezi, matné nerezi, nebo v bílé barvě.

Pokračovat

Šnečky do řasící pásky

POZOR: Šnečky NEJSOU SOUČÁSTÍ DODÁVKY GARNÝŽÍ. V případě zájmu je nutné si je objednat zvlášť!
Materiál: Plast
Barvy: Bílá / Transparentní
Rozměry cca: 3,2×1,2 cm / 2,4×0,8 cm

Šnečky slouží k uchycení záclon a závěsů ke garnýži. POZOR: Šnečky NEJSOU SOUČÁSTÍ dodávky garnýží. V případě zájmu je nutné si je objednat zvlášť!

Pokračovat


Nahoru

Kontakt

Prodejna:
Zámecké náměstí 44
738 01, Frýdek-Místek

+420 558 621 819
E-mail: info@petros-interier.czloading